Podrobné informace o tom, pro koho je služba denní stacionář určena a pro koho ne.
Zde je ke stažení výroční zpráva za rok 2020 pro službu Denní stacionář.
Zde je ke stažení výroční zpráva za rok 2021 pro službu Denní stacionář.
Od 1. 1. 2023 je sociální služba denní stacionář kapacitně navýšena, a to pro 3 zdravotně postižené uživatele s PAS.
LETÁK SOCIÁLNÍ SLUŽBA DENNÍ STACIONÁŘ
Sociální služba denní stacionář byla v roce 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 a 2022 Ústeckým krajem částečně podpořena neinvestiční dotací, a to v rámci malého i velkého dotačního programu Podpora Ústeckého kraje na sociální služby a podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji. V roce 2022 je též dofinancována touto formou.
Získali jsme certifikát a jsme PRACOVIŠTĚM BAZÁLNÍ STIMULACE
Zvládli jsme po profesní stránce odbornostně náročný proces v rámci uplatňování konceptu Bazální stimulace v naší organizaci a po důkladné prověrce znalostí a odborností některých zaměstnanců jsme v měsíci dubnu 2022 obhájili Certifikát pracoviště BAZÁLNÍ STIMULACE, který jsme poprvé získali v roce 2019 Certifikát PRACOVIŠTĚ BAZÁLNÍ STIMULACE od samotné PhDr. Karolíny Friedlové, která je představitelkou akreditovaného INSTITUTU Bazální stimulace, viz. https://www.bazalni-stimulace.cz/pracoviste/
Denní stacionář dle § 46 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a dle vyhlášky 505/2006 Sb., provádějící zákon o sociálních službách, zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Posláním denního stacionáře je poskytovat ambulantní službu dětem a mladým dospělým a dospělým, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu kombinovaného postižení a mentálního postižení, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí. Podporujeme jejich osobní motivaci a další sociální růst vedoucí ke zlepšení kvality jejich života a maximálnímu možnému začlenění do společnosti s ohledem na jejich zdravotní postižení.
Míra podpory, pomoci a zajištění denního programu je přizpůsobena uživatelům individuálně, a to v takovém rozsahu, jaký respektuje jejich míru postižení, ale zároveň je aktivuje k činnostem podporujících jejich rozvoj a stabilizaci stávajícím sebeobslužným schopnostem a dovednostem. Svou činností chceme též podpořit rodiny pečující o osoby se zdravotním postižením.
Téměř všichni naši zaměstnanci v přímé péči jsou proškoleni v konceptu Bazální stimulace (základní kurz a navazující kurz) a bazální stimulaci zavádějí do praxe v rámci péče o uživatele.
Okruh osob, pro které je sociální služba určena: |
Cílovou skupinou sociální služby jsou osoby s kombinovaným postižením a osoby s mentálním postižením bez potřeby zdravotní péče v rámci průběhu poskytování sociální služby. Od 1. 1. 2023 je pro 3 uživatele rozšířená kapacita služby s tím, že se jedná o osoby se zdravotním postižením s poruchou autistického spektra (s PAS) |
---|---|
Kapacita zařízení: | 24 uživatelů od 1. 1. 2023 je kapacita služby 27, z okruhu osoby se zdravotním postižením je služby poskytována pouze osobám s poruchou autistického spektra, tj. z celkové kapacity 27 jsou 3 místa určená osobám s poruchou autistického spektra (s PAS) |
Věková struktura: | Sociální služba je určena osobám od 3 do 64 let věku. |
Forma poskytování: | Ambulantní |
Doba poskytování: | Od pondělí do pátku v době od 7 do 15 hodin. |
V rámci krátkodobých cílů chceme zejména podporovat sociálních vazby a pomáhat při začleňování zdravotně postižených uživatelů, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením, do společnosti. Chceme motivovat veřejnost k přehodnocení postojů ke zdravotně postiženým, k odbourání lhostejnosti či opovržení a k podílení se na budování kvalitních mezilidských vztahů.
Naše organizace je členem Asociace posyktovatelů sociálních služeb ČR